Zestaw wspinaczkowy kask, uprząż, lonża Via Ferrata

Zestaw Ocun Via Ferrata WeBee 3 Pail Set to propozycja dla entuzjastów wypadów na via ferraty lub osób, które chcą rozpocząć tego rodzaju przygodę. Komplet to podstawowe wyposażenie jest kompletem przygotowanym dla miłośników pokonywania via ferrat.

641,46 zł

Rozmiar
Ostatnie sztuki w magazynie
Opis

Zestaw Ocun Via Ferrata WeBee 3 Pail Set to propozycja dla entuzjastów wypadów na via ferraty lub osób, które chcą rozpocząć tego rodzaju przygodę. Komplet to podstawowe wyposażenie jest kompletem przygotowanym dla miłośników pokonywania via ferrat.

W skład zestawu wchodzą:

  • Uprząż Ocun Webee 3 (rozmiar: M)
  • Lonża Ocun Via Ferrata Captur
  • Kask Ocun Pail

ocun-uprzaz-wspinaczkowa-webee-3.jpg

Uprząż Ocun WeBee 3

Uprząż w pasie biodrowym oraz pętlach udowych wykorzystuje uformowaną specjalnie piankę EVA. Liczne perforację i struktura plastra miodu pianki pozwalają na sprawniejszą wymianę powietrza, niż w przypadku konstrukcji wykończonych materiałem. Konstrukcja odpowiada również za odpowiednie rozłożenie obciążenia. Model nie powoduje więc uciskania i zapewnia wysoki komfort. Uprząż waży stosunkowo niewiele, jest wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Zastosowano w niej szybkie i proste w obsłudze klamry Slide-Lock. Natychmiast dopasujesz uprząż do swojej sylwetki. Poręczne rozłożenie sprzętu umożliwią cztery usztywnione szpejarki.
Certyfikacja EN 12277.

ocun-lonza-via-ferrata-torq-2.jpg

Lonża Ocun Via Ferrata Captur

Lonża to obowiązkowy element wyposażenia każdego, kto pokonuje via ferraty. Projektanci tego modelu zadbali, by umożliwiał on sprawne i bezpieczne przepinanie się między punktami. Ramiona cechują się elastycznością, więc bez większego problemu uda Ci się dosięgnąć do kolejnego odcinka. Ramiona przetestowano i osiągają one wytrzymałość 15 kN. Maja zasięg oscylujący między 50 cm a 100 cm. Są sprężyste i nie będą przeszkadzały. Po dopięciu ich karabinkami do uprzęży nie będą stwarzały ryzyka potknięcia się o nie. Automatyczne karabinki to z kolei sposób na zminimalizowanie ryzyka niedokręcenia karabinka.

Absorber lonży wykonano w standardzie EN 958 i poddano wymagającym testom. Powoduje to, że świetnie sprawdza się w terenie. Zaprojektowano go z myślą o osobach o wadze ok. 40-120 kg. W jego etui umieszczono okienko, żeby pozwolić użytkownikowi na kontrolę stanu lonży. Po odpadnięciu jest więc możliwość sprawdzenia czy lonża jest wciąż zdatna do użytku.

EN 958 CE UIAA 128 (Ferrata) CE UIAA 121 (Karabinki)

kask.jpg

Kask Ocun Pail

Kask ma stosunkowo niedużą wagę i zapewni niezbędne bezpieczeństwo. Skorupę wykonano z wytrzymałej tkaniny, a wewnątrz umieszczono panel z spienionego polistyrenu. Ma on za zadanie w razie upadku przechwytywać część energii. 4 otwory wentylacyjne w kasku zwiększają natomiast komfort noszenia tego modelu w trakcie upałów. Wewnętrzne panele z miękkiej pianki też mają takie zadanie. Kask daje możliwość regulacji obwodu w zakresie 54-62cm, dzięki czemu można go łatwo dopasować do głowy. Regulacja odbywa się bowiem przy użyciu pokrętła. Kask można też wygodnie nosić z czołówką, a specjalne gumki z przodu i z tyłu służą do zamocowania lampki.
CE EN 12492

1 Przedmioty
Ocun

Specyficzne kody

EAN13
8591804646225